17 maja 2022 Udostępnij

5 wskazówek, jak zoptymalizować swoje umiejętności zarządzania dziennikiem

Jeśli chcesz w magiczny sposób zyskać więcej godzin w ciągu dnia, musisz zrozumieć najdrobniejsze szczegóły zarządzania czasem. Jedną z umiejętności w tym zakresie jest zarządzanie dziennikiem.

Efektywne zarządzanie czasem za pomocą terminarza oznacza, że siedząc w biurze, zrobisz więcej, dotrzymasz terminów i nie będziesz ciągle gonić za własnym ogonem.

Oto pięć wskazówek, jak zoptymalizować umiejętności zarządzania dziennikiem.

  1. Skonfiguruj swój terminarz na urządzeniu przenośnym, np. telefonie lub tablecie, aby móc dodawać spotkania i zobowiązania w biegu, gdy jesteś z dala od biurka.
  2. Zsynchronizuj urządzenia, aby niczego nie przegapić i nie przeoczyć.
  3. Zawsze bądź realistą, jeśli chodzi o to, co wpisujesz do swojego terminarza, i nie próbuj robić zbyt wiele - skazujesz się na porażkę!
  4. Zawsze doliczaj czas na podróż i codzienny blok "czasu administracyjnego", co oznacza, że masz bufor na wypadek, gdyby coś się przeciągnęło
  5. Zapisuj wszystko, co musisz zrobić, i dodawaj do swojego dziennika - to pozwoli Ci trzymać się planu.

Jeśli więc codziennie siedzisz na swoim ergonomicznym krześle i zastanawiasz się, gdzie jest czas, zastosuj te wskazówki dotyczące zarządzania dziennikiem i zobacz, ile dodatkowego czasu możesz praktycznie wygospodarować!

Czy masz jakieś inne przydatne wskazówki, które mógłbyś dodać?

Weronika Mazur

Redakcja wesele.elk.pl