19 kwietnia 2022 Udostępnij

Co Twój styl pracy mówi o Tobie?

Każdy z nas pracuje inaczej, po prostu dlatego, że jesteśmy indywidualistami, którzy mają różne nawyki i preferencje. Nie jesteśmy robotami, a to oznacza, że w każdej przestrzeni biurowej, przy każdym luksusowym stole biurowym będzie można dostrzec kilka różnych stylów pracy.

Można spotkać osoby, które są bardzo metodyczne, osoby, które są bardziej swobodne, osoby, które wolą pracować w bałaganie, a także takie, które nie zniosą żadnego nieuporządkowanego papieru. Dopóki taki styl pracy odpowiada danej osobie i nie przeszkadza jej w pracy, jest w porządku. Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, że Twój styl odzwierciedla Ciebie samego. Jeśli masz nieuporządkowane biurko i nigdy nie siedzisz na swoim krześle biurowym, obserwatorzy mogą odnieść wrażenie, że jesteś niezorganizowany. Jeśli jesteś wyjątkowo uporządkowany, obserwatorzy mogą odnieść wrażenie, że jesteś perfekcjonistą.

 

Jak widać, Twój styl pracy to powtarzające się zachowanie, które inni mogą zauważyć i obserwować. Każdy powinien akceptować swój indywidualny styl i typ osobowości, ale warto też zastanowić się, w jaki sposób odbija się on na nas samych i czy można coś zmienić, obserwując innych i wypróbowując kilka różnych sposobów. Czy mógłbyś inaczej zorganizować meble w swoim biurze, aby zwiększyć wydajność pracy? Czy mógłbyś spróbować wdrożyć nowy system segregowania na dysku twardym, aby łatwiej było znaleźć potrzebne rzeczy? Małe zmiany tu i ówdzie mogą pomóc zminimalizować słabości i zwiększyć mocne strony - ciągle się uczymy!

Jaki jest Twój styl pracy i jak myślisz, w jaki sposób odbija się on na innych?

 

Bartosz Lis

Redakcja wesele.elk.pl