24 września 2022 Udostępnij

5 powodów, dla których Twoi pracownicy nie lubią Twojego biura

Wiele mówi się o tym, że warto cieszyć się swoim środowiskiem pracy. Z pewnością większość z nas ma kilka rzeczy, które chcielibyśmy zmienić w miejscu, w którym pracujemy, ale ogólnie rzecz biorąc, akceptujemy je i uważamy za wystarczająco wygodne i wspierające. Jeśli jednak zauważysz, że Twoi pracownicy są niezaangażowani i nie wykazują oznak produktywności, czy winne może być Twoje biuro?

Bądźmy tu szczerzy. W pracy spędzamy ogromną ilość czasu. Chcesz mieć pewność, że te godziny są spędzone w miejscu wygodnym i przyjemnym. Nie chcesz spędzać czasu w przestrzeni, która jest niewygodna, ciemna i na granicy depresji.

Być może początek nowego roku to idealny moment, aby przyjrzeć się projektowi biura i rozpocząć wprowadzanie zmian, które należy wprowadzić. Porozmawiaj z pracownikami i dowiedz się, co im się podoba, a co nie o swoim biurze, jak to jest obecnie.

Istnieje jednak 5 konkretnych powodów, dla których Twoi pracownicy mogą nie lubić Twojego biura w szczególności.

Niewystarczająca ilość naturalnego światła

Jeśli biuro jest ciemne, to nie sprawi, że ktokolwiek poczuje się pozytywnie, gdy do niego wejdzie. Dodaj godziny spędzone przy biurkach w tej przestrzeni i możesz sobie wyobrazić, jak Twoi pracownicy czują się pod koniec dnia.

Zbyt duży tłok

Zatłoczone biuro nie jest mądrze zaprojektowane. Musisz jak najlepiej wykorzystać swoją powierzchnię użytkową bez przepełniania biura i utrudniania pracy w nim. Przepełnione biura to nie tylko stresujące miejsca, ale także znacznie większa szansa na wystąpienie zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Twoi pracownicy nie mogą się skoncentrować

Jeśli biuro jest zbyt zatłoczone, może być głośne, a to oznacza, że Twoi pracownicy nie mogą się skupić i wykonać swojej pracy. To zwiększa ilość stresu w miejscu pracy i prawdopodobieństwo popełnienia błędów. Postaraj się zmniejszyć liczbę osób w przestrzeni (być może poprzez elastyczny system pracy) lub stwórz strefy ciszy i współpracy przy użyciu paneli akustycznych i ekranów biurowych.

Wystrój jest stary i wymaga aktualizacji

Wiele przemawia za nowoczesnym i czystym wystrojem. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio zmieniałeś wystrój w swoim biurze, prawdopodobnie nadszedł czas, aby przynajmniej polizać farbę! Spójrz w kierunku inspirujących i kreatywnych kolorów, takich jak żółty, niebieski lub zielony. Są one podnoszące na duchu i pomagają zwiększyć produktywność.

Meble biurowe są przestarzałe i niewygodne

Nie ma nic gorszego niż siedzenie na krześle biurowym przez kilka godzin dziennie, a następnie powrót do domu z bólem pleców z tego powodu. Spójrz w kierunku ergonomicznych mebli biurowych i upewnij się, że biurka są rozmieszczone w sposób, który sprawia, że łatwiej i wygodniej dla swoich pracowników do wykonywania pracy.

To tylko 5 powodów, dla których Twoi pracownicy mogą nie pracować na wszystkich cylindrach. Wprowadź zmiany i oczekuj wzrostu wydajności!

Maria Najdała

Redakcja wesele.elk.pl