25 sierpnia 2022 Udostępnij

4 Sposoby, w jakie ćwiczenia integracyjne mogą poprawić komunikację w miejscu pracy

Komunikacja w miejscu pracy musi być wysokiej jakości, aby uniknąć nieporozumień, zapewnić sprawne funkcjonowanie firmy i umożliwić wysokiej jakości współpracę.

Nie jest możliwe, aby usiąść wokół stołów w sali konferencyjnej i współpracować nad planem, jeśli nikt nie rozumie podstaw komunikacji na szczególnie wysokim poziomie. Jednym z najlepszych sposobów na podniesienie jakości komunikacji w nowoczesnym biurze jest uświadomienie, czym tak naprawdę są dobre umiejętności komunikacyjne i stworzenie w przestrzeni prawdziwego ducha zespołu.

Mając to na uwadze, czy uważasz, że ćwiczenia z budowania zespołu mogą w tym pomóc? Pod wieloma względami mogą. Sprawdźmy cztery powody, dlaczego.

Ludzie rozumieją różne style komunikacji

Nie każdy komunikuje się w ten sam sposób i różne style mogą być prawdziwą barierą w komunikacji, gdy są zbyt różne. Budując ducha zespołu poprzez ćwiczenia, ludzie mogą dowiedzieć się o różnych stylach w zespole i nauczyć się, jak dostosować swój własny styl, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Ludzie po prostu poznają się nawzajem

O wiele łatwiej jest uniknąć nieporozumień z osobami, które dobrze znasz. Chociaż nie należy popadać w samozadowolenie i rzucać w biurze zdawkowych uwag, jeśli zna się wszystkich dość dobrze, to w takich przypadkach istnieje niemal telefoniczna wiedza o tym, co druga osoba ma na myśli. Poprzez budowanie ducha zespołu ludzie są w stanie lepiej się poznać, nawet ci, którzy siedzą przy biurkach daleko od siebie!

Pomaga budować zaufanie

Budowanie silnego ducha zespołu buduje również zaufanie. W każdym zespole zaufanie jest niezbędne. Oznacza to, że wszyscy będą pracować dla siebie nawzajem i podążać w tym samym kierunku. To pomaga w komunikacji i poprawia cały obraz pracy w biurze. Sprawia również, że biuro staje się o wiele przyjemniejszym miejscem do pracy.

Pomaga budować pewność siebie

Możesz mieć jednego lub dwóch nieśmiałych członków personelu. Nie należy mylić nieśmiałości z introwertyzmem, ale jeśli masz nieśmiałych pracowników, ćwiczenia budowania zespołu mogą pomóc nie tylko w budowaniu zaufania, ale także w budowaniu pewności siebie. Dzięki temu sesje współpracy są bardziej produktywne i pozwalają wszystkim pracownikom osiągnąć ich pełny potencjał.

Ćwiczenia budujące zespół nie są często spotykane z przewracaniem oczami, ale są niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Można również zachęcać do regularnych spotkań towarzyskich w biurze, np. raz w miesiącu można zjeść posiłek na mieście lub co drugi tydzień urządzić zespołowy quiz w pubie. Budowanie poczucia "wszyscy za jednego i jeden za wszystkich" pomaga w wielu kwestiach, w tym w budowaniu umiejętności komunikacyjnych.

Weronika Mazur

Redakcja wesele.elk.pl