22 sierpnia 2022 Udostępnij

Znaczenie bycia obecnym w chwili obecnej

Komunikacja to coś więcej niż słowa, które wypowiadasz - chodzi o to, jak rozumiesz innych, jak oni rozumieją ciebie i co robisz, aby to umożliwić.

Sposób, w jaki się prezentujesz, zwłaszcza w sytuacji zawodowej, w dużym stopniu decyduje o tym, jak odbierają cię inni ludzie, tzn. co o tobie myślą i jak łatwo jest z tobą pracować.

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy wyszedłeś na obiad lub kawę z przyjacielem, a oni ciągle sprawdzali swój telefon, być może spędzając trochę czasu na przewijaniu swoich kanałów mediów społecznościowych. To denerwujące, prawda? Jeśli cokolwiek, to jest również w dółright niegrzeczny!

To jest ktoś, kto nie tylko jest niegrzeczny, ale także nie jest obecny w chwili obecnej.

Brak obecności w chwili obecnej jest szkodliwy na wielu poziomach. Po pierwsze, jest to jedna z ogromnych barier w komunikacji. Jeśli nie jesteś całkowicie zestrojony z sesją burzy mózgów przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, możesz łatwo przegapić sedno sprawy, co nie pozwoli ci na wymyślenie ciekawych i kreatywnych rozwiązań. Inni ludzie mogą również pomyśleć, że nie jesteś zainteresowany tym, co mają do powiedzenia, ponieważ Twoja twarz jest niemalże przeszklona - ludzie mogą powiedzieć, że Twój umysł jest gdzie indziej.

Wszystko to może łatwo doprowadzić do konfliktu w biurze i sprawić, że twoje życie w pracy będzie o wiele trudniejsze niż powinno. Czy możesz sobie wyobrazić, że klient myśli, że nie jesteś w danej chwili i nie słuchasz tego, co ma do powiedzenia? Nie będą się kręcić i robić z tobą interesów w takim przypadku!

Ostatni punkt jest nie bycie obecnym również sprawia, że o wiele bardziej prawdopodobne, że będziesz popełniać błędy i całkowicie przegapić punkt pracy masz być robi. Żadna z tych rzeczy nie jest produktywna ani pozytywna i wszystkie prowadzą do bardzo negatywnych dróg.

Bycie obecnym w chwili nie jest takie trudne, ale jeśli jesteś przyzwyczajony do pozwalania rozproszeniom na przejęcie umysłu, to nie pomoże. Mindfulness jest jednym z najlepszych sposobów, aby kultywować nastawienie do bycia mocno w chwili, jednocześnie pozwalając na szereg innych korzyści w swoim życiu.

Sprawdź ten film, który pokazuje medytację mindfulness, którą możesz spróbować dla siebie.

Słowo medytacja często stawia ludzi daleko, ale ten typ medytacja jest dużo łatwy robić i pozwoli ci naprawdę skupiać się na czym ty potrzebujesz robić dzień do dnia od twój biurka. Pod względem bycia obecnym w chwili, oznacza to również, że twoje umiejętności komunikacyjne zostaną wzmocnione, staniesz się lepszym słuchaczem i będziesz omijał negatywne trasy, które mogą pojawić się na twojej drodze, jeśli nie zrobisz tych rzeczy.

Jeśli nic innego, będziesz także unikać tych sytuacji, które mogłyby rozwścieczyć twoich przyjaciół podczas następnej randki przy kawie - bycie gdzie indziej w swoim umyśle, podczas gdy ty masz spędzać czas z przyjacielem nie jest dobrą rzeczą!

Bartosz Lis

Redakcja wesele.elk.pl